niedziela, 11 maja 2014

Scar

Witajcie Kochani!
Czym jest piękno? Takie pytanie zadałem sobie tworząc portrety do nowej sesji. Mówi się, że piękno wewnętrzne jest tym ważniejszym a ciało nie jest aż tak istotne. Czy tak jest naprawdę? Czy defekt może być piękny czy skreśla w przedbiegach w "idealnym świecie"?
Na sesję składa się pięć portretów przez które chciałem odpowiedzieć na moje pytania. Czy mi się udało? Ocenie sami.

Zapraszam do oglądania i komentowania moi mili :-*
Wasz Charli
Buziaki

Zapraszam również do oglądania i odwiedzania mojego fanpag'a na facebooku
oraz na moje konto na Flickr


KULISY:
11 komentarzy:

 1. Ci co mają defekty mówią, że liczy się piękno wewnętrzne, grubi mówią, że trzeba akceptować siebie zamiast schudnąć itd, co by nie mówić, każdy chcę być piękny, wyglądać jak najlepiej i przeważnie zazdrości piękniejszym, każdy kto mówi, że tak nie jest, najprościej w świecie kłamie, albo nieświadomie (albo) świadomie okłamuje samego siebie. Piękno to piękno i nawet gdy nie wiadomo jak będziemy doklejać (na siłę) ideologię, to jeśli coś jest brzydkie, to jest brzydkie - proste, banalne, logiczne...

  ...tylko jedni o tym mówią bez ceregieli, a drudzy nie... ale to inny temat. Zdjęcia fajne i zrobione super, temat zdjęć, czyli szramy itd. absolutny koszmar, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama mam sporą bliznę po wypadku, w którym zabrakło centymetra do amputacji stopy. Chodzę z tą blizną niczym z bransoletką nad kostką. Uwielbiam ją i nie jest dla mnie żadnym defektem.
  Przepiękne kwiaty na ostatnim zdjęciu. Najbardziej podoba mi się pierwszy portret, blizny na nim są maksymalnie realistyczne. Cudowny pomysł na sesję, lubię gdy zdjęcia niosą przesłanie. Miłego dnia Charli :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne portrety, nie da się oderwać wzroku. Magia. Uchwyciłeś je w idealnych pozach! To prawda, piękno jest uniwersalne! Dziękuję za możliwość zobaczenia tych zdjęć. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello from Spain: the scar can be beautiful. Great pics. I'm also on Flickr. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że piękno dla każdego oznacza coś innego, jest pojęciem względnym. Blizny na ciałach pokazanych modelek są dla mnie nieodłącznym elementem całości. Gdybyś nie skierował mnie na konkretne zagadnienie, nie zwróciłabym na nie szczególnej uwagi... Wspaniałe portrety.

  OdpowiedzUsuń
 6. rewelacyjnie to pokazałeś. Temat oczywiscie rzeka. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękno zewnętrzne zawsze widzi się najpierw – a wewnętrzne potem. Ale zamiast “piękno” powiedziałabym “wygląd”. Piękno to rzecz względna i podatna na różne interpretacje. Moim zdaniem wszystko co czyni ciało niepowtarzalnym jest piękne – także blizny, pieprzyki itd. Zdjęcia są fantastyczne… jak widzę Twoje zdjęcia to moich mi się odechciewa robić… są takie banalne…

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma co się oszukiwać, że zawsze najpierw spojrzymy na wygląd zanim uznamy, że warto, albo nie warto kogoś poznawać. Jednak akurat takie elementy jak blizny, pieprzyki czy inne deformacje, według mnie nie powinny wpływać na opinię o drugiej osobie, bo mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć na jego/jej ocenę... A zazwyczaj nie są wynikiem specjalnych działań, a spowodowane wypadkami, chorobami czy spowodowane dziedziczeniem niektórych cech. Znam osobiście dziewczynkę, która już prawie rok temu w wyniku wypadku została poparzona wrzątkiem... Ten rok był dla niej baaardzo ciężki, wszystkie zabiegi, które pozwolą jej skórze przywrócić w miarę normalny wygląd są baaaardzo męczące, ale mimo wszystko ani ona, ani jej rodzice się nie poddają. Blizny zostaną na zawsze, ale trzeba się starać nauczyć z tym żyć i walczyć, żeby było lepiej.
  W Twoim wydaniu zaprezentowałeś te blizny jako atut, rzecz której nie należy się wstydzić i byłoby naprawdę pięknie gdyby osoby posiadające takie skazy, też starały się myśleć o nich pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hola, que gran trabajo, eres muy bueno.
  Hasta pronto.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna sesja, ambitny temat ... Wiadomo, że ocena zawsze będzie indywidualna. Na wygląd zewnętrzny zwracają uwagę ludzie, których nic więcej nie interesuje. Ich priorytetem i cechą wartościującą człowieka jest piękno, moda, najnowsze trendy ... Ludzie, którzy cenią w życiu inne cechy, nie ocenią człowieka po wyglądzie i nie zepchną go na margines tylko dlatego, że ma blizny nie wspominając już o innych, że tak to ujmę, "niedoskonałościach". A wchodząc w temat jeszcze głębiej ... to często okazuje się, że właśnie osoby obdarzone "niedoskonałościami" chowają w sobie morze wrażliwości, ciepła i są otwarte na drugiego człowieka, stad wykorzystanie w sesji kruchych i delikatnych kwiatów jest jak najbardziej trafione! Gratuluję, sesja zdecydowanie mnie zachwyciła :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Są ludzie, którzy na ludzi z bliznami patrzą jak na jakichś "bandziorów". Ja sama jednak uważam, że żadna blizna nie uwłacza pięknu, a czasem nawet potrafi sprawić, że wygląda się jeszcze cudowniej. Jednak fakt, faktem każdy piękno postrzega inaczej, a i najpierw patrzymy na czyjś wygląd zewnętrzny, a dopiero potem na resztę.

  OdpowiedzUsuń