sobota, 24 czerwca 2017

The White Dress


 Witajcie Kochani!

Zacznę od tego, że to było dla mnie wyzwanie. Widziałem już tego typu gify ale sam jakoś nigdy się za to nie zabrałem. Zawsze myślałem, że to musi być bardzo skomplikowane. Okazało się, że zrobienie takiego gifa jest dość proste ale... Musiałem pokazać ruch. To był priorytet w tym projekcie. Na animację poklatkową pokazującą ruszające się lalki nie byłem jeszcze gotowy ale w przyszłości pewnie coś takiego zrobię. Zacząłem kombinować i "szyć" z folii malarskiej używanej głównie do zabezpieczania podłogi przed zachlapaniem. Jest lekka i łatwo można ją wprawić w ruch. Potem przypomniało mi się, że mam wiatrak i w teorii powinno to zadziałać.
Jak już skompletowałem sprzęt i doprowadziłem mój pokój do totalnego
 chaosu mogłem zacząć robić zdjęcia. 
Pierwsze próby wychodziły koszmarnie. Umęczyłem się jak świnia w ciasnej zagrodzie;) Jak nie oświetlenie to wszytko za bardzo "skakało". Co chwilę musiałem ładować baterię aparatu. Już myślałem, że to wszystko jeb*ę i zrobię zdjęcia nie bawiąc się w eksperymenty. 
W końcu ujrzałem światło w tunelu i powoli zacząłem osiągać swój cel. 
Mam nadzieję, że się opłaciło i efekt końcowy Wam się spodoba. 

Zapraszam do oglądania i komentowania.
Buziaki:*
Wasz Charlie!8 komentarzy:

 1. kulisy zwielokrotnione robią wrażenie
  gify uroczo nielandrynkowe - super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem co napisać, bo mi mowę odebrało!
  Nadzwyczajne i perfekcyjne ujęcia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto czekać na Twoje wpisy i zdjęcia - absolutnie zachwycające!
  Czasami naprawdę warto nad czymś się pomęczyć aż do łez - podarowałeś mi dzisiaj po prostu magię <3
  Coś nieuchwytnego, wysmakowanego, czarującego, zwiewnego.... ciarki mam oglądając te zdjęcia. Dziękuję Ci za te doznania, czuję się jakbym zwiedzała galerię sztuki, cudnie jest zatopić się w ten Twój świat.
  Ściskam i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pomysłowe :). Kto by pomyślał, że folię malarską można wykorzystać w taki sposób ^^.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam o folii i z zaciekawieniem przewinęłam w dół. Efekt twojej pracy jest zaskakujący i fantastyczny 😀 Gdybym nie wiedziała wcześniej z czym pracowałeś to nigdy bym nie zgadła ☺ Super zdjęcia i gify

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł i naprawdę rewelacyjne wykonanie! :) Nawet sobie nie wyobrażam ile pracy i cierpliwości wymagało zrealizowanie tego, ale zdecydowanie było warto. To coś nowego wśród lalkowych sesji. Stroje uszyte z tak banalnego materiału jakim jest folia wyszły pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. PIĘKNE! Widziałam już takie cuda na instagramie Barbie, ale Twoje mają niesamowity klimat :-) Podziwiam za cierpliwość i inwencję, i nie mogę się napatrzeć :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. No właśnie... Nie wiem, co napisać. Odebrało mi mowę. Jesteś genialny w swoich pomysłach i ich realizacji. Podziwiam, naprawdę.

  OdpowiedzUsuń